ARIT ERKEK ÖĞRENCİ YURDU MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

    Kurulduğu yılda Arıt Ç.P.L. ‘nin  kapanmamasını sağlayan Arıt Erkek Öğrenci Yurdu, şimdi de eğitime katkılarıyla eğitimin lokomotifi gibi.

 

    Temizliği ve konforu ile yıldızlı otelleri aratmayan Arıt Erkek Öğrenci Yurdu, beldemizde eğitimin kalitesini yükseltmede lokomotif gibi.
    Lise öğrencilerine yönelik yapılan yurt inşaatımız, yapım aşamasındayken öğrenci azlığından dolayı kapanmayla karşı karşıya kalan Arıt Çok Proğramlı lisemizin önce emniyet sibopu oldu. Yurt faaliyete geçtikten sonra da okulumuzun öğrenci sayısında hissetilir artış sağladığı için okulumuzun kapanma riski ortadan kalkmış oldu.
    Öğrencilerini okul eğitiminin yanında takviye eğitimle üniversiteye hazırlayan yurt yetkilileri, bunun meyvelerini almaya başladılar. Bu bağlamda 2011 yılında yurt öğrencilerinden;
Yunus YER ALTI :Karabük Üniversitesi Matematik ,
Uğur BULUT :Zonguldak Üniversitesi Turizm,
Erkan BULUT :Bartın Üniversitesi Turizm,
Adem TÜRKSEVEN :Kocaeli Üniversitesi Özel Güvenlik,
Hakan AYDIN :Burdur Üniversitesi Büro Yönetimi,
Erhan ARSLAN :Balıkesir Astsubay MYO,
Mustafa BULUT :Eskişehir Üniversitesi Adalet MYO Bölümlerini,
2012 yılında da; İrfan YOL Karaman Üniversitesi Kamu Yönetimi,
Mehmet SÜMEL Karabük Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünü kazandılar.
    Eğitimde her gün kalitesini yükselten Arıt öğrenci Yurdundaki yetkililer 2012/2013 Eğitim Öğretim Döneminde beldemizde bir ilk olarak Hafta sonunda özel öğretmenler tarafından dershane sisteminde 5-6-7 ve 8.sınıflar için Türkçe,Matematik,Fen ,Sosyal ve İngilizce derslerinden ,Liseliler için ise üniversite hazırlık kursları verileceğini ifade ettiler.
    Eğitimde ki gayretleri takdire şayan olan Arıt Öğrenci Yurdu personeline beldemiz adına teşekkür eder 2012-2013 eğitim öğretim döneminde başarılarının devamını dileriz.

Not: Yurt görüntüleri için TIKLAYINIZ.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.