İÇME SUYU TESİSİMİZİN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİYLE AÇILIŞI YAPILACAK

    Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca organize edilen ve toplu açılışı başbakanımız tarafından yapılacak olan tesisler içinde Arıt Belediyesi içme suyu inşaatı da var.

 

    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 389 temizlik ve hizmet aracı ile 365 tesis için toplu açılış yapacak. Değeri 1.5 milyar olan toplu  açılışı, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile  bakanımız sayın Erdoğan  Bayraktar Ankara arena spor salonunda  17 Ocak 2013 Perşembe günü  yapacaklar.

 

    Açılışı yapılacak olan 365 tesis içinde Arıt Belediyesi içme suyu şebekesi de var.  2008 yılında ihalesi yapılan, 2009 yılında mahalli idareler seçimlerden sonra inşaatına başlanan ve çeşitli sebeplerden dolayı yapım işi uzayan, 2012 yılında geçici kabulü yapılan içme suyu inşaatımız; toplam 77 km uzunluğunda, 3 depodan ve  şebekenin, ishale hatlarının tamamının (6.5 km çelik boru hariç) p100 borudan olması özellikleriyle dikkat çekmekte. 2012 birim fiyatlarıyla yaklaşık maliyeti KDV dahil 5.859.625 TL olan tesis Arıt Belediyesi adına kalıcı ciddi bir altyapı yatırımı.

 

    Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan belediye başkanımız Şahidi Kuşcu; Bu gün itibariyle, belediyemize içme suyu proje çalışmaları sonrası  katılan Balat Mahallemiz hariç tüm mahallelerimizde içme suyu çalışmalarımız bitirilmiş durumda. Tesisin geçici kabulü yapıldı ve test aşaması devam etmektedir. Abonelerimizin bağlantılarını yaptık. Talep olması halinde abone bağlantılarına devam edilmekte. Tesisin tamamı P100 borudan olması (6.5 km çelik boru ishale hattı hariç) tesisi ayrıcalıklı kılmaktadır. Depolarımızla, şebekemizle, ishale hattımızla içme suyu tesisinin tamamını yeniledik. Belediyemize içme suyu proje çalışmaları  sonrası katılan Balat Mahallemizle ilgili çalışmalar devam etmekte olup, bu yıl Umar terfi hattıyla birlikte ihalesi yapılıp yapım inşaatına başlanacaktır. İller Bankası Bölge Müdürlüğümüz bünyesindeki toplu açılışı yapılacak 4 tesisten biri olması ve açılışı Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması bizim için önem arz etmektedir. Bu tesisin beldemize  beldes projesiyle kazanılmasına imkan sağlayan sayın başbakanımıza, bakanımıza ve emeği geçen herkese şahsım ve belde halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.