BALAT İÇMESUYU SÖZLEŞMESİ İMZALANDI, İNŞAATINA YAKINDA BAŞLANIYOR

7 Mayıs 2013’te ihalesi yapılan Balat içmesuyu ihalemizin sözleşmesini imzalayan yüklenici firma yakında inşaasına başlıyor.

Beldes kapsamında belediyemize sonradan katılan Balat Mahallemiz hariç tüm mahallelerimizin ihalesi 2008 yılı sonunda yapılmıştı. 2009 yılı başlarında yüklenici firma tarafından inşaasına başlayan içmesuyu inşaatımız, yüklenici firmanın sıkıntıları yüzünden 2012 yılında bitirilebilmişti. Yüklenici firmanın sıkıntıları yüzünden %20 kapsamında yapılamayan Balat Mahallemizin şebekesi, Turanlar Mahallesi Umar bölgesi terfi hattı ve depolar arası otomasyon sistemi ihale edildi ve yüklenici firma sözlemesini imzaladı.
    Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan belediye başkanımız Şahidi KUŞCU; “ Öncelikle altyapı yı yapmayı, ondan sonra üst yapıya geçmeyi ana ilkemiz haline getirdik. Su şebekesini yenilemediğimiz bir yerde yol çalışması yapamazdık.  Bu bağlamda su problemini kalıcı bir şekilde kökünden çözmek için çamışmalarınıza başladık. Bizim için kolay değildi. Çünkü işin tamamı yıllık bütçemizin yaklaşık 8-10 katı büyüklüğünde bir işti. Beldes sürecini iyi değerlendirdik ve belediyemizi beldes sürecinde EK-2 listesine aldırdık. Bu içme suyumuzun tamamının %100 hibe olarak yapılacağı anlamına geliyordu. 2009 yılında içmesuyu inşaatımıza başlandı ve değişik nedenlerden dolayı 2012 yılında bitirilebildi. Planlama aşamasında Balat Mahallemiz bize dahil olmadığı için ihale kapsamına alınamamıştı. Yüklenici sıkıntıya girdiği için  artı %20 kapsamında da yapılamayan işimiz için İller Bankamız yeniden ihale hazırlıkarına başladı . İş kapsamına Balat Mahallemizin şebeke inşaatı, Turanlar Mahallesi Umar bölgesinin terfi hattı ve 50 tonluk deposu, depolar arası otomasyon sistemi eklendi  ve işin ihalesi 7 Mayıs 2013 tarihinde yapıldı. İşin ihale bedeli   kdv dahil 540.000 TL’dir.  Yüklenici firma sözleşmeyi imzaladı ve yakında işe başlayacaktır. İşin süresi 275 gündür, ancak yüklenici firma 150 gün gibi bir zaman diliminde işi bitirmeyi hedeflemektedir. Diğer mahallelerimizde olduğu gibi burada da borularımız PE100, depomuz su toplama havzası fayans olacaktır. Bu işte bittiğinde Arıt Belediyesi olarak su problemini kökünden çözmüş olacağız. İçme suyu inşaatımızın tamamının yatırım bedeli 6.000.000 TL’dir. Beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Diğer altyapı çalışmalarımız da devam etmektedir. Yakın gelecekte onlarla ilgili açıklamaları yapacağız” dedi.  

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.