Arıt

BALAT İÇMESUYU SÖZLEŞMESİ İMZALANDI, İNŞAATINA YAKINDA BAŞLANIYOR

7 Mayıs 2013’te ihalesi yapılan Balat içmesuyu ihalemizin sözleşmesini imzalayan yüklenici firma yakında inşaasına başlıyor.

İÇME SUYU TESİSİMİZİN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİYLE AÇILIŞI YAPILACAK

    Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca organize edilen ve toplu açılışı başbakanımız tarafından yapılacak olan tesisler içinde Arıt Belediyesi içme suyu inşaatı da var.

 

    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 389 temizlik ve hizmet aracı ile 365 tesis için toplu açılış yapacak. Değeri 1.5 milyar olan toplu  açılışı, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile  bakanımız sayın Erdoğan  Bayraktar Ankara arena spor salonunda  17 Ocak 2013 Perşembe günü  yapacaklar.

 

ARIT ERKEK ÖĞRENCİ YURDU MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

    Kurulduğu yılda Arıt Ç.P.L. ‘nin  kapanmamasını sağlayan Arıt Erkek Öğrenci Yurdu, şimdi de eğitime katkılarıyla eğitimin lokomotifi gibi.

 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ YENİ VALİMİZİ ZİYARET ETTİ

Belediye başkanımız sayın Şahidi KUŞCU yeni valimiz sayın Bülent SAVUR'a yeni görevinden dolayı  hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

 

 

    Geçtiğimiz ağustos ayında eski Barıtn valimiz sayın İsa KÜÇÜK' ten görevi devralan yeni valimiz sayın Bülent SAVUR'a  Arıt Belediye Başkanımız sayın Şahidi KUŞCU 6 Eylül 2012 Perşembe günü saat 11.00'de makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ, ARIT AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu sözcüsü Yılmaz Tunç beraberinde, Arıt Belediye Başkanı Şahidi Kuşcu, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar ve bazı teşkilat mensupları ile Arıt Aile Sağlığı merkezi İnşaatında İncelemelerde bulundu.

TOKİ tarafından ihalesi yapılarak inşaatına başlanan Arıt Aile Sağlığı Merkezi inşaatında incelemelerde bulanan Milletvekili Yılmaz Tunç,  Arıt Aile Sağlığı merkezinin iki hekim kapasiteli olacağını ve ayrıca eczanenin da yapılacağını söyledi.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ BELEDİYE BAŞKANLARI İLE BİRLİKTE KASTAMONU’DAKİ BÖLGE MÜDÜRLERİNİ ZİYERET ETTİ

    Milletvekilimiz Yılmaz TUNÇ, Akparti il başkanı ve belediye başkanlarıyla Kastamonu'daki bölge müdürlerini ziyaret etti.

 

BELEDİYEMİZİN İFTARI MUHTEŞEM OLDU

Belediyemizin düzenlediği iftar proğramına milletvekilimiz  Yılmaz Tunç, alay komutanımız  Alaattin Karsavuran, emniyet müdürümüz  Mehmet Altınok, il genel meclis başkanımız Ali Kartal, merkez ilçe jandarma komutanımız Yzb.

KUVVETLİ SAĞNAK YAĞIŞ KORKUTTU

Sabahın erken saatleriyle başlayan sağnak yağış, ara ara durağanlaştı ama ara ara da şiddetini artırarak korkuttu. Özellikle yaka selleriyle yolları tehdit eden yağış beldemizin kuzey kısmında daha etkili görüldü. Beldemizin tamamında aynı şiddette yağsaydı ciddi hasarlar oluşabilirdi. Bölgesel yağması ve uzun süre şiddetli yağmaması büyük bir şanstı.

İLKOKUL MEZUNLARI EHLİYET, SOSYAL GÜVENLİĞİ OLAN FAKİRLER YARDIM ALABİLECEKLER

Milletvekilimiz Yılmaz Tunç ve 7 milletvekili arkadaşının birlikte verdiği torba kanun teklifi TBMM  GenelKurulunda kabul edildi. Yasalaşan teklife göre; Fakir ve muhtaç durumdakiler, sosyal güvenliğe sahip olsalar dahi, hane içindeki geliri asgari ücretin üçte birinden az ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma yardımı alabilecek. Afetten zarar görenler ile şehit ve gaziler kanun kapsamına dahil edilecek.

ARIT BALLARINDA POLEN ANALİZİ YAPILDI

    Üniversitemiz hocalarından Yrd. Doç. Dr. Zafer KAYA hocamızın danışmanlığında Müge MISIR tarafından hazırlanan tezde; Arıt beldemizin köy ve mahallelerinden 2008 - 2009 yıllarında toplam 13 bal örneği toplanmış ve yapılan bal analizlerinde dominant, sekonder, minör ve eser polenler saptanmıştır. Bal örneklerinde gözlenen polenler 33 familyaya ait olup, bu polenlerin 18’i cins, 19’u tür düzeyinde teşhis edilmiştir.

Sayfalar

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.